Board logo

標題: [閒聊] 學校運動會、小賣部、物價 [打印本頁]

作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 01:18     標題: 學校運動會、小賣部、物價

是咁的,小弟今日舉辦完一連兩日既運動會,
咁小弟就參加左跳遠啦,但呢個唔係重點,雖然最後唔記得左落場參加,
咁我肚餓啦,打算買條大腸(珍寶腸)黎食食,點知佢話賣十四蚊,
之後我問細條果D腸仔幾多錢啦,三蚊條,我再問埋個薯條同雞脾幾錢,
分別就係十二同十六,之後我諗下諗下,好似怪怪地,
最後買左十五條腸仔返去先諗到,好在冇買其他野,貴到呢…都唔知係米賺錢賺SHORT左
買四條腸仔都抵過一條珍寶啦,但果四條腸仔仲平過一條珍寶,個老闆真係

想問下大家有冇類似情況,有既希望一齊交流交流
作者: ★Sh1nG:D    時間: 2012-11-3 01:48

咁似M記之前係面書比人惡搞個單野咁既
單買2杯細可樂>(多過)單買1杯大杯可樂毫升
但係價錢2杯細可樂平過1杯大可樂
細著條份量比大著條份量差小小@@
作者: -Makiyo.Ka.    時間: 2012-11-3 02:04     標題: 回復 2# 的帖子

呢個堅定流 未聽過甘
作者: - 5WYB〃    時間: 2012-11-3 02:10

邊個運動場??              
作者: -SunnY.    時間: 2012-11-3 02:16

我今日都係運動會~咁岧~
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 02:19

引用:
原帖由 - 5WYB〃 於 2012-11-3 02:10 發表
邊個運動場??              
斧山運動場
作者: ★Sh1nG:D    時間: 2012-11-3 02:23

我樓下,D宵夜檔,我細細過幫親到大
我懂事個陣時,腸仔仲係賣緊1.5$$1條
而家4蚊條 不人道@@
作者: Believe.    時間: 2012-11-3 03:17

tkp 你f.幾
食雞脾 是文化

貴系正常 因為入便得1間

你第1次去 - -? 唔識得早d去食早餐

我就f.6 冇下次 你之後就會明白 lunch 搶位都麻煩

[ 本帖最後由 Believe. 於 2012-11-3 03:21 編輯 ]
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 03:24

引用:
原帖由 Believe. 於 2012-11-3 03:17 發表
tkp 你f.幾
食雞脾 是文化

貴系正常 因為入便得1間

你第1次去 - -? 唔識得早d去食早餐

我就f.6 冇下次 你之後就會明白 lunch 搶位都麻煩 ...
HIHI,咁快比人起底
莫非巴打都係?
BTW,中二,上年病左冇去,今年呢兩日六點醒,食埋早餐先去,但去到又餓
作者: Believe.    時間: 2012-11-3 03:30

引用:
原帖由 星幻乂夢 於 2012-11-3 03:24 發表



HIHI,咁快比人起底
莫非巴打都係?
BTW,中二,上年病左冇去,今年呢兩日六點醒,食埋早餐先去,但去到又餓
唔係又點會知- -

d野一定貴 同埋你lunch 最好諗定食咩 如果唔係9成唔夠時間
作者: [SincR].CRazY    時間: 2012-11-3 10:50

冇計啦,運動場得一間賣野食既,緊係賺得幾多得幾多啦
作者: .成jaiII:P    時間: 2012-11-3 10:54

雞脾都貴多6-7蚊
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 11:38

引用:
原帖由 Believe. 於 2012-11-3 03:30 發表

唔係又點會知- -

d野一定貴 同埋你lunch 最好諗定食咩 如果唔係9成唔夠時間
巴打你咩班別,星期二我上門同你聚聚
btw
Lunch完全唔驚,班FD用狗沖既神速去左上面一間餐廳,我仲買埋本ACGZone先入去,班FD幫我霸位A_A
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 11:38

引用:
原帖由 [SincR].CRazY 於 2012-11-3 10:50 發表
冇計啦,運動場得一間賣野食既,緊係賺得幾多得幾多啦
最衰唔比帶野食去,如果唔係,我自己開一間都仲得
作者: Believe.    時間: 2012-11-3 11:43

引用:
原帖由 星幻乂夢 於 2012-11-3 11:38 發表


巴打你咩班別,星期二我上門同你聚聚
btw
Lunch完全唔驚,班FD用狗沖既神速去左上面一間餐廳,我仲買埋本ACGZone先入去,班FD幫我霸位A_A ...
算啦 我3月走人 我f.6
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 11:44

引用:
原帖由 Believe. 於 2012-11-3 11:43 發表

算啦 我3月走人 我f.6
,咁巴打加油,讀埋餘下既書啦
btw
真係好鬼死貴,食幾下野就唔見一舊水,膠
作者: Believe.    時間: 2012-11-3 11:47

引用:
原帖由 星幻乂夢 於 2012-11-3 11:44 發表


,咁巴打加油,讀埋餘下既書啦
btw
真係好鬼死貴,食幾下野就唔見一舊水,膠
你讀到中6就明白 唔係人咁品
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 12:04

引用:
原帖由 Believe. 於 2012-11-3 11:47 發表

你讀到中6就明白 唔係人咁品
到時先算啦,呢d野,隨緣架姐
作者: ★Sh1nG:D    時間: 2012-11-3 12:33

d野愈黎愈貴,銀紙愈黎愈唔夠洗@@
作者: - 5WYB〃    時間: 2012-11-3 13:02

以前我陸運lunch可以出去食
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 13:02

引用:
原帖由 ★Sh1nG 於 2012-11-3 12:33 發表
d野愈黎愈貴,銀紙愈黎愈唔夠洗@@
唔關事既,佢地貪姐…
作者: 蜂后.    時間: 2012-11-3 13:15



一同超細糖要4蚊
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 13:16

引用:
原帖由 蜂后. 於 2012-11-3 13:15 發表


一同超細糖要4蚊
@@,咩黎,我未試過@@
作者: pptppt11    時間: 2012-11-3 13:28

媽咪麵要$6/包
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 14:32

引用:
原帖由 pptppt11 於 2012-11-3 13:28 發表
媽咪麵要$6/包
膠=3=,我屋企果到賣2蚊...
作者: pptppt11    時間: 2012-11-3 14:36

引用:
原帖由 星幻乂夢 於 2012-11-3 14:32 發表


膠=3=,我屋企果到賣2蚊...
係真架wo


一枝500mL可樂要$12
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 14:39

引用:
原帖由 pptppt11 於 2012-11-3 14:36 發表




係真架wo


一枝500mL可樂要$12
賺錢賺到Kai左,Sad
作者: ❤糖糖:)    時間: 2012-11-3 14:47

甘佢1年賺既靜系得陸運會既時間.
貴系好應該.
吾通賺既機會吾多仲要勁平既賣俾你地?
無可能=.=
作者: Dag鑫-]    時間: 2012-11-3 14:52

D小食咁貴既
作者: Ratkirani    時間: 2012-11-3 14:56

獨市!? 獨市既話貴係正常...況且而家百物騰貴。
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 15:34

引用:
原帖由 ❤糖糖 於 2012-11-3 14:47 發表
甘佢1年賺既靜系得陸運會既時間.
貴系好應該.
吾通賺既機會吾多仲要勁平既賣俾你地?
無可能=.=
咁你錯啦,佢一年三百六十五日除非公眾假期果d之外都會開
斧山運動場喎,就咁平時已經一堆人入去又跑又踢波又盛啦,仲要唔計d學校比賽可能用到
一年絕對有賺
作者: -_ZvEr    時間: 2012-11-3 15:37

天水圍運動場如是
所有運動場都係咁  so智
作者: ❤糖糖:)    時間: 2012-11-3 16:34

引用:
原帖由 星幻乂夢 於 2012-11-3 15:34 發表


咁你錯啦,佢一年三百六十五日除非公眾假期果d之外都會開
斧山運動場喎,就咁平時已經一堆人入去又跑又踢波又盛啦,仲要唔計d學校比賽可能用到
一年絕對有賺 ...
就甘樣入去跑步既會去買野=.=?
至少我學校去運動場練野既人吾會甘做先.
作者: 星幻乂夢    時間: 2012-11-3 21:43

引用:
原帖由 ❤糖糖 於 2012-11-3 16:34 發表

就甘樣入去跑步既會去買野=.=?
至少我學校去運動場練野既人吾會甘做先.
只是打個比如,毋需認真金句:認真你便輸鳥。
作者: 卍花田錯卍    時間: 2012-11-3 23:08

多數都係去買野飲算

野食自己帶多

不過人地得果一間 平時都唔會有咩生意
貴係正常既 但無又好似差咁d野

but去得買都唔會計較果10蚊8蚊
作者: Salvare000    時間: 2012-11-3 23:41

好正常的事     
作者: shui541    時間: 2012-11-4 12:15

好出奇咩   海洋公園d野食夠貴啦 咪又係要逼住買 唔通開間鋪用來做蝕本生意咩

[ 本帖最後由 shui541 於 2012-11-4 12:16 編輯 ]
作者: 卍花田錯卍    時間: 2012-11-5 19:11     標題: 回復 37# 的帖子

果d真係局住買

上次好似去迪迪尼一支普通裝可樂賣廿蚊

d果汁25..仲要細細支




歡迎光臨 IPvE vLan 遊戲平台|網吧系統 (https://www.ipve.com/bbs/) Powered by Discuz! 6.0.0